+38 (044) 300-25-33

Диспетчер

+38 (093) 177-51-06

Lifecell + (Viber, Tg)

09:00-23:00

Пн-Сб (прийом заявок)

Що робити, якщо лічильники води показують завищени витрати?

UA / RU

Лічильники на воду встановлюють для економії коштів. Тому ситуація, коли вони накручують води більше, ніж її реально витрачено, є якимось сюрреалістичним нонсенсом.

З даною проблемою негайно потрібно щось робити. Але чому вона взагалі виникає і як її вирішувати? Давайте разом спробуємо розібратися.


Можливі причини

Некоректні показання лічильників води можуть виникати з різних причин:

  • поломка лічильника в результаті його неправильного монтажу;
  • протікання в трубах, з’єднаннях, кранах, унітазі і т.д .;
  • розгерметизація корпусу водоміра з попаданням всередину повітря;
  • перевищення температурної норми гарячої води в системі (60-75°C);
  • дуже сильний напір води в системі;
  • забитий фільтр дрібним сміттям і/або частками вапняних відкладень в результаті надмірної жорсткості води;
  • вичерпання лічильником свого ресурсу (як правило, лічильники води довше 12 років не “живуть”).

Як дізнатися, чи бреше лічильник води?

Визначити похибку в роботі індивідуального приладу обліку можна досить простим, але надійним способом. Зафіксуйте свідчення своїх лічильників, візьміть 5 або 6 літровий пластиковий бутель і наповніть його водою (холодною водою для перевірки синього лічильника, гарячої – для перевірки червоного лічильника).

Важливо: для гарячої води даний експеримент необхідно проводити при подачі напору безпосередньо з системи, тобто НЕ через бойлер!

Якщо прилади працюють коректно, то їх показання повинні вирости рівно на кількість обсягу вашої баклажки, тобто на 5 або 6 одиниць (літри на індикаторах лічильників позначаються червоними цифрами після коми, чорні цифри – це куби).


Що якщо лічильник води завищує свідчення?

Якщо ж ви зрозуміли, що лічильник(і) передають недостовірну інформацію, необхідно негайно звернутися в компанію-постачальнику послуг, в районний ЦКС (центр комунального сервісу) або в будь-яку акредитовану фірму, що має право займатися метрологічної діяльністю (однією з яких є ” Водомір-Майстер “).

Замінити лічильник (і) на воду можна і самостійно, – за допомогою газового ключа це робиться досить просто. Однак, тут є нюанс. Зняти лічильники можна тільки після їх розпломбування, а порушувати цілісність пломб ні в якому разі не можна, це може зробити тільки уповноважений представник однієї з перерахованих вище організацій.

Тому краще рішення – звернення за сертифікованою професійною допомогою. І чому б не до нас? Повірка, заміна і встановлення водолічильників це якраз наша основна спеціалізація. Для того щоб викликати нашого фахівця достатньо зателефонувати нам або оформити онлайн-заявку, вже через 1-3 дні наш майстер буде у вас.

З розцінками на наші послуги можна ознайомитися в нашому розумному інтерактивному калькуляторі, який з максимальною точністю визначить вартість тих чи інших робіт.


Інші причини підвищеної витрати води

Лічильники можуть фіксувати підозріло велике споживання і з інших причин:

  • попросту неощадлива витрата води (частий прийом ванни, довгі лазневі процедури і т.д.);
  • невеликі і, на перший погляд, несерйозні течі, які за місяць можуть непомітно накрутити досить багато (пропускання води в клапані унітазу, капання змішувачів і багато іншого).

Слідкуйте за правильною роботою лічильників, не ігноруйте необхідність раз в 4 роки робити їх повірку, щомісяця передавайте свідчення своїх водомірів, стежте за відсутністю протікань труб, клапанів та змішувачів, а врешті-решт просто бережіть водні ресурси (як це давно роблять у Європі) і ви не тільки зможете трохи заощадити власні кошти, а й абсолютно точно отримати +1 до карми!

Повірка лічильників "Водомір-Майстер"

 

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Політика конфіденційності.