+38 (044) 300-25-33

Диспетчер

24/7

Прийом заявок

Що робити, якщо лічильники води показують завищени витрати?

эта страница также доступна на русском

Лічильники на воду встановлюють для економії коштів. Тому ситуація, коли вони накручують води більше, ніж її реально витрачено, є якимось сюрреалістичним нонсенсом.

З даною проблемою негайно потрібно щось робити. Але чому вона взагалі виникає і як її вирішувати? Давайте разом спробуємо розібратися.


Можливі причини

Некоректні показання лічильників води можуть виникати з різних причин:

  • поломка лічильника в результаті його неправильного монтажу;
  • протікання в трубах, з’єднаннях, кранах, унітазі і т.д .;
  • розгерметизація корпусу водоміра з попаданням всередину повітря;
  • перевищення температурної норми гарячої води в системі (60-75°C);
  • дуже сильний напір води в системі;
  • забитий фільтр дрібним сміттям і/або частками вапняних відкладень в результаті надмірної жорсткості води;
  • вичерпання лічильником свого ресурсу (як правило, лічильники води довше 12 років не “живуть”).

Як дізнатися, чи бреше лічильник води?

Визначити похибку в роботі індивідуального приладу обліку можна досить простим, але надійним способом. Зафіксуйте свідчення своїх лічильників, візьміть 5 або 6 літровий пластиковий бутель і наповніть його водою (холодною водою для перевірки синього лічильника, гарячої – для перевірки червоного лічильника).

Важливо: для гарячої води даний експеримент необхідно проводити при подачі напору безпосередньо з системи, тобто НЕ через бойлер!

Якщо прилади працюють коректно, то їх показання повинні вирости рівно на кількість обсягу вашої баклажки, тобто на 5 або 6 одиниць (літри на індикаторах лічильників позначаються червоними цифрами після коми, чорні цифри – це куби).


Що якщо лічильник води завищує свідчення?

Якщо ж ви зрозуміли, що лічильник(і) передають недостовірну інформацію, необхідно негайно звернутися в компанію-постачальнику послуг, в районний ЦКС (центр комунального сервісу) або в будь-яку акредитовану фірму, що має право займатися метрологічної діяльністю (однією з яких є ” Водомір-Майстер “).

Замінити лічильник (і) на воду можна і самостійно, – за допомогою газового ключа це робиться досить просто. Однак, тут є нюанс. Зняти лічильники можна тільки після їх розпломбування, а порушувати цілісність пломб ні в якому разі не можна, це може зробити тільки уповноважений представник однієї з перерахованих вище організацій.

Тому краще рішення – звернення за сертифікованою професійною допомогою. І чому б не до нас? Повірка, заміна і встановлення водолічильників це якраз наша основна спеціалізація. Для того щоб викликати нашого фахівця достатньо зателефонувати нам або оформити онлайн-заявку, вже через 1-3 дні наш майстер буде у вас.

З розцінками на наші послуги можна ознайомитися в нашому розумному інтерактивному калькуляторі, який з максимальною точністю визначить вартість тих чи інших робіт.


Інші причини підвищеної витрати води

Лічильники можуть фіксувати підозріло велике споживання і з інших причин:

  • попросту неощадлива витрата води (частий прийом ванни, довгі лазневі процедури і т.д.);
  • невеликі і, на перший погляд, несерйозні течі, які за місяць можуть непомітно накрутити досить багато (пропускання води в клапані унітазу, капання змішувачів і багато іншого).

Слідкуйте за правильною роботою лічильників, не ігноруйте необхідність раз в 4 роки робити їх повірку, щомісяця передавайте свідчення своїх водомірів, стежте за відсутністю протікань труб, клапанів та змішувачів, а врешті-решт просто бережіть водні ресурси (як це давно роблять у Європі) і ви не тільки зможете трохи заощадити власні кошти, а й абсолютно точно отримати +1 до карми!

Повірка лічильників "Водомір-Майстер"

 

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Політика конфіденційності.