эта страница также доступна на русском
Лічильники води, як і будь-які інші вимірювальні прилади, потребують періодичної перевірки їх коректної працездатності [повіркі], яка за вимогами державних стандартів повинна проводитися кожні 4 роки. Альтернативою цій процедурі є заміна старих лічильників на нові.
Багато споживачів рано чи пізно виявляються перед дилемою: повірити лічильник або відразу замінити? І з таким питанням до нас звертаються майже кожен день.
З одного боку, навіщо платити за повірку, кілька тижнів чекати її результатів, щоб потім з’ясувалося, що лічильник не відповідає вимогам ДСТУ і тепер ще потрібно платити за його заміну? Чи не простіше відразу поміняти старі лічильники на нові? І, як говорив товариш Гоцман, “не расчесывать себе нервы, их еще есть где испортить“!
Але ж з іншого боку, повірка одного лічильника без зняття і розпломбування (на дому) коштує майже в 3 рази дешевше, ніж заміна. Може все-таки не варто сумніватися і зробити повірку? Вважаємо, що це грамотне рішення. Але є свої нюанси. Давайте спробуємо все зважити і розібратися.
Корисно знати: Як відбувається повірка лічильників води на дому (Покроково)?
Повірка vs Заміна
Для початку потрібно чітко розуміти, що для споживача, як і для контролюючих органів і компаній-постачальників послуг, “повірка” і “заміна” лічильників води юридично є абсолютно рівнозначними поняттями. Це означає, що якщо лічильник пройде повірку, то за своїми характеристиками він нічим не буде відрізнятися від нового лічильника.
Взагалі термін успішної експлуатації водолічильників – 12 років. Рівно такий життєвий цикл закладають їх виробники. Але на ділі ніяких реальних гарантій ніхто не дає: бувають випадки коли водоміри перестають нормально працювати вже через рік, а буває і навпаки, – лічильнику 12 років, а він все ще відмінно працює, успішно проходячи чергову повірку.
З особистого досвіду можна сказати, що близько 86% лічильників води в Києві успішно проходять першу повірку, другу – проходять 65% лічильників. Третю повірку ми рекомендуємо не проходити, шанс її пройти дуже невеликий – приблизно 38%. Краще відразу потурбуватися про заміну лічильника(ів).
Повірка – це лотерея?
Назвати повірку лічильників води лотереєю все ж не можна. Пройде лічильник повірку чи ні, залежить від багатьох моментів:
- Якість лічильника. У дешевих китайських і недорогих українських водомірів термін життєздатності, зазвичай нижче, ніж, наприклад, у їх німецьких, італійських і польських аналогів.
- Скачки тиску в трубопроводі. Робочий тиск води в системі не повинен перевищувати максимального значення в 6.5 бар, в іншому випадку лічильники можуть бути зіпсовані. Для цього перед ними часто ставляться редуктори тиску.
- Район, де знаходиться лічильник. У деяких житлових районах Києва прокладені дуже старі комунікації з ще радянськими чавунними трубами, “убитими” часом, корозією і різними біологічними відкладеннями. Якщо така вода може вивести з ладу велику побутову техніку, то чого говорити про такі чутливі механічні прилади, як водолічильники. Саме тому практично завжди перед ними встановлюють фільтри грубої очистки води.
- і т.п
Підсумок
Таким чином, кожен сам повинен оцінити шанси своїх лічильників і вирішити, на якому варіанті йому зупинитися.
Уважно огляньте свої лічильники.
- це не дешевий “Китай”?
- індикатор (зірочка) крутиться без ривків і конвульсій?
- цифрове табло справно працює?
- під склом немає конденсату?
- ніде нічого не капає і не підтікає?
- в цілому вид лічильника досить симпатичний?
Тоді картина маслом, – сміливіше викликайте майстра і робіть повірку!
Але якщо ви все одно боїтеся розчарування, що ж … ми завжди без проблем можемо замінити ваші старі лічильники на нові. І привіт Вам від Давида Марковича Гоцмана! 🙂
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Політика конфіденційності.