эта страница также доступна на *усском
4 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла Законопроект, спрямований на захист інтересів споживачів і поліпшення роботи комунальних служб.
Про це заявила прес-служба Міністерства розвитку громад і територій України.
Для споживачів даний закон повинен спростити процедуру укладання договорів з постачальниками комунальних послуг, зменшити кількість платежів в платіжках, визначити відповідальних за тих обслуговування водопостачання і газових мереж в будинках, а також дозволить власникам квартир отримати у власність або користування земельні ділянки, на яких розташовані їхні будинки .
Отже, 5 ключових змін передбачених Законом
- Істотно спрощується процедура укладання договорів у сфері комунальних послуг. Через публічний договір приєднання підприємства зможуть одномоментно перевести всіх споживачів на нові договори. Це дозволить скоротити фінансові витрати і заощадити час як постачальникам комунальних послуг, так і споживачам.
- Платіжки за комуналку стануть більш зрозумілими. За вимогами чинного законодавства плата, наприклад, постачальнику послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, може складатися з 9 платежів, за кожен з яких банки беруть комісію за обслуговування.
- Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж в багатоквартирних будинках. Протягом тривалого часу на законодавчому рівні це питання не вирішувалося. Обслуговування мереж у багатьох випадках з 2015 року не провадилося.
Це питання безпеки мешканців багатоквартирних будинків. Отже, Закон чітко встановлює умови технічного обслуговування, а також визначає відповідальним за його проведення оператора газорозподільних систем або іншого суб’єкта господарювання, який має право на виконання таких робіт. - Завершення обладнання будинків лічильниками тепла і води. З 2017 року Україна діє Закон “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, який передбачає 100% облік комунальних послуг. Тепер в Україні житлові будинки обладнані прибудинковими лічильниками теплової енергії на 81,7%, гарячої води на 17,3%, питної води на 75,6%.
Закон визначає джерело фінансування витрат по встановленню лічильників через інвестиційні програми підприємств тепло- і водопостачання та надає додатковий час підприємствам для обладнання будівель лічильниками до 1 серпня 2022. Після цієї дати за невстановлення лічильників підприємство штрафуватимуть. - Тепер кількість платежів буде оптимізовано. Для публічного договору приєднання – це буде 3 платежу:
Тепло
- 1) Плата за послугу з постачання теплової енергії
- 2) Плата за послугу з постачання гарячої води
- 3) Плата за абонентське обслуговування.
Вода:
- 1) Плата за послугу з централізованого водопостачання
- 2) Плата за послугу з централізованого водовідведення
- 3) Плата за абонентське обслуговування.
Також Закон визначає, що в разі невизначення співвласниками багатоквартирних будинків з формою управління будинком до 1 січня 2021 року органи місцевого самоврядування 1. травня 2021 року мають провести конкурси з призначення управителів.
Джерело інформації: ЛІГА:ЗАКОН
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Політика конфіденційності.