+38 (044) 300-25-33

Контакт-Центр

+38 (093) 177-51-06

Диспетчери

24/7

Прийом заявок

Чому МАГНІТЬ на Лічильник Води – дуже ПОГАНА ІДЕЯ?

эта страница также доступна на *усском

З кожним роком рахунки за комуналку все сильніше б’ють по гаманцях українців. Саме тому у спробах зменшити плату за воду деякі люди ставлять на лічильники потужні неодимові магніти.

Їхній принцип простий: під впливом магнітного поля під час витрати води лічильник не крутиться.

Магніт на лічильник води – для нашої країни давно не ноу-хау (в Україні крадіжка на комуналці за різними оцінками становить близько 5% від загального споживання). На жаль, не всі наші співвітчизники розуміють, що магніт – це не просто безневинна спроба заощадити, а щось набагато серйозніше.

Якщо людина витрачає воду і не платить за неї — з юридичного погляду відбувається адміністративне правопорушення, яке карається відповідним покаранням.


Штраф за зупинення лічильника води

За втручання у роботу лічильників води загрожують серйозні санкції.

Назвати точну цифру штрафу важко, він розраховується за складною системою нормативів споживання, але станом на 2024 рік штраф за зупинення лічильника води магнітом за різними оцінками становить від 6 до 20 тис. грн (у деяких джерелах фігурують цифри, що досягають 100 тис. грн) .

В окремих випадках (здебільшого при підозрі у злісному втручанні в роботу вимірювальних приладів), на споживача може бути подано до суду.

За результатами судових розглядів, крім штрафу, може бути винесене суворіше покарання, аж до перекваліфікації адміністративного порушення до кримінального!


Як перевіряючі інспектора дізнаються про магніт?

Може здатися, що якщо ставити магніт “порційно” і справно платити за рахунками якісь невеликі суми, про існування магніту ніхто не дізнається. Але це не так.

Якщо хтось із мешканців “краде” воду, це стає видно майже відразу. Якщо за загальнобудинковим лічильником витрата води одна, а за сумою квартирних водомірів значно менша, – це означає, що в будинку живе один або кілька несумлінних мешканців.

У цьому випадку керуюча компанія або компанія-постачальник послуг може влаштувати позапланову перевірку квартирних лічильників, за результатами якої всі квартири, де проводилися махінації з магнітом, буде виявлено.

кран води

Уповноважені перевіряючі особи мають кілька вірних способів виявити шахраїв:

  • Фактичне виявлення магніту. Зазвичай інспекторів намагаються не пускати в будинок або швидко ховають магніт, перш ніж відкрити двері. Але може статися так, що мешканці забудуть зняти магніт, або двері відчинять дитина, яка нічого не підозрює, або хтось із родичів, які приїхали погостювати. Інспектор виявить магніт, сфотографує порушення та складе акт.
  • Перевірка індикатора. Майже всі сучасні лічильники води мають спеціальні антимагнітні пломби чи індикатори магнітного поля. Якщо до лічильника води хоч раз піднести потужний неодимовий магніт — антимагнітна пломба зруйнується, а індикатор магнітного поля назавжди змінить колір. Тому немає сумнівів: про магніт дізнаються.
  • Вимірювання магнітного поля. Якщо на приладі обліку нещодавно було встановлено магніт, магнітне поле навколо приладу буде неприродно високим. Легко виміряти рівень магнітного поля можна за допомогою спеціального пристрою – тесламетра. Тесламетр безпомилково визначить, що на лічильнику стояв магніт.

ВАЖЛИВО: встановлення магнітів на лічильники води може негативно вплинути на їхню майбутню повірку. За статистикою, в Україні близько 5% водомірів не проходять повірку саме через те, що їхню роботу колись порушило сильне магнітне поле.


Скоротити суму платіжки на воду можна і без магніту

Щоб платити за воду менше, крім магнітів існують й інші, гуманніші і цілком законні рішення:

  • Вимикати воду, коли ви не користуєтеся нею, наприклад при чищенні зубів або в душі під час намилювання.
  • Встановити на крани аератори. Вони розбивають струмінь на сотні дрібних струмочків, створюючи потужний натиск при різкому зменшенні витрати води.
  • Користуватися пральною та посудомийною машинами. Може здатися дивним, але витрата води в них значно менша, ніж при ручному пранні або миття посуду. Ще там використовується не гаряча, а холодна вода, що також додає економії. Звичайно, витрати електроенергії підвищуються, але загальна сума оплати все одно зменшується.
  • Вчасно усувати протікання кранів, унітазу та труб.
  • Встановити бачок із двома режимами змиву, щоб витрачати менше води.
  • Якщо при відкритті гарячої води, з крана довго тече холодна вода, можна зливати її у відро або якусь іншу ємність. Пізніше цю воду можна буде використовувати, наприклад, для поливу рослин, вологого прибирання або інших цілей.

Лайфхак: якщо ваш бачок унітазу має 1 режим змиву, можна покласти в нього пластикову літрову пляшку з водою. Це зменшить обсяг бачка. Для змивання води вистачить, але витрата при цьому зменшиться на цілий літр. А це за середньою статистикою вже 97 літрів економії на місяць на 1 особу.


Теги:

  • Неодимовий магніт на лічильник води
  • Штраф за магніт на лічильнику води 2024
  • Штраф за порушення антимагнітної пломби Україна
  • Експертиза електролічильника на магніт
  • Штраф за воду повз лічильник
  • Як зупинити лічильник води?