
эта страница также доступна на *усском
Багато людей, особливо тих хто застав радянський союз, чули про таке явище в електролічильниках як “самохід”. Кіловати самі намотувалися в старих приладах обліку. Лікувався цей ефект заміною лічильників. У наші дні в лічильниках води може спостерігатися такий самий ефект.
Самохід лічильників води – поширена проблема, яка може призвести до істотного завищення показань і переплат. Розглянемо основні причини цього явища і способи його усунення.
Зміщення гарячої води
Іноді через несправність змішувача, чи так само через неправильно встановлений гігієнічний душ, лічильник води за закритих кранів водорозбору цілком може самоходом намотувати кубометри води. Це відбувається через передавлювання гарячою водою в холодну, або навпаки.
Цю несправність “лікують” заміною змішувача або встановленням після водомірів зворотних клапанів, що не дають змоги рідині перетікати назад у стояк. Також для регулювання тиску води в системі встановлюються редуктори тиску.
Витік унітазу
Підтікання унітазу – найпоширеніша проблема прихованого непомітного обертання водомірів. Бачок унітазу, що підтікає, може призвести до втрати 1-3 кубометрів води на місяць.
Іноді донний клапан бачка унітазу нещільно прилягає до свого сідла і тонка цівка води непомітно витікає в каналізацію. І на цей рух води витратоміри реагують, особливо сучасні.
Якщо ви щойно замінили лічильник холодної води, причому замінили його правильно, а він самостійно обертається, то цей момент скоріше за все свідчить про несправність бачка.
Вирішення проблеми: заміна донного клапана бачка унітазу. Якщо після самостійного ремонту протікання не усунуто, необхідно замінити всю зливну арматуру або звернутися до професійного сантехніка.
Компенсація обсягу води
Іноді в приватних домоволодіннях можна спостерігати такий ефект: крани водоспоживання скрізь зачинені, а лічильник намотує один літр води циферблатом у більший бік, і за деякий час цей літр може відмотатися назад.
Коли сусіди по вулиці відкривають або закривають крани, у водопровідній системі відбуваються постійні перепади тиску. При цьому:
- Повітря, що скупчилося у водопровідній трубі, то стискається, то розширюється
- Частина води перетікає через лічильник у зворотному напрямку під час падіння тиску
- Під час підвищення тиску вода знову протікає через лічильник у прямому напрямку
Такий рух рідини може тривати довгий час, провокуючи передчасний знос механізму лічильника, що може негативно вплинути на результат майбутньої повірки лічильника води.
Лікується ця проблема встановленням зворотного клапана після водоміра.
Врізка
Іноді мешканці квартир скаржаться, що сусід вмикає воду і в них від цього крутиться водомір. Такі випадки трапляються дуже рідко (здебільшого в гуртожитках або квартирних будинках перероблених із гуртожитків).
Технічні порушення:
- Неправильне підключення труб водопостачання
- Відсутність зворотних клапанів
- Неякісні або саморобні врізки в загальний стояк
- Падіння тиску в системі в разі одночасного використання води
Наслідки неправильного врізання:
- Перетікання води між квартирами
- Помилкові показання лічильників
- Плата за споживання чужої води
- Зниження напору води
Проблема перетікання води між квартирами – серйозне порушення, що потребує професійного втручання. А саме: встановлення окремих вводів для кожної квартири, монтаж зворотних клапанів, заміну неякісних врізок на професійні.
Поломка фільтра зворотного осмосу
Фільтри глибокого очищення, через особливості зворотного осмосу, більшу частину води зливають у каналізацію. Цей процес не видно користувачеві цієї системи.
Зазвичай для наповнення бака водою потрібна невелика кількість води. Але іноді клапан, що відповідає за зупинку рідини, ламається і вода безмірно ллється в каналізацію, накручуючи кубометри господареві установки. Та сама проблема може виникнути в разі сильного забруднення очищувальної мембрани.
Проблему вирішують заміною клапана або заміною мембрани.
Важно
Пам’ятайте: усі ремонтні роботи має виконувати кваліфікований сантехнік із відповідними допусками та дозволами. Самостійне втручання в загальнобудинкову систему водопостачання заборонено.