+38 (044) 300-25-33

Диспетчер

24/7

Прийом заявок

Як часто потрібно проводити повірку лічильників води і скільки це коштує?

эта страница также доступна на русском

В останні роки багатьом киянам нерідко доводиться знаходити в своїх поштових скриньках повідомлення, що нагадують, що всі мешканці, які мають квартирні лічильники на воду, незабаром повинні провести їх повірку.

Попередження подібного роду нерідко застають людей зненацька, тому що багато хто просто не уявляють собі, що таке повірка лічильників води, як часто її потрібно проводити і з якого боку до неї підходити.

Згідно із законом «Про метрологію та метрологічну діяльність», прийнятому Кабміном України в 2016 році, всі споживачі, підключені до центральної системи водопостачання та мають ІПО (індивідуальні прилади обліку), раз в 4 роки зобов’язані проходити спеціальну процедуру тестування, призначену на визначення працездатності їх лічильників .

Дана процедура називається повіркою. За її результатами встановлюється поточна похибка приладів. Якщо ця похибка не перевищує норми, тоді лічильники визнаються придатними на наступні 4 роки. Якщо ж з’ясовується, що свідчення, що передаються лічильником спотворені, то буде зроблен перерахунок.

Покроково: Як відбувається повірка лічильників води на дому?


Коли потрібна повірка?

Перша повірка повинна відбутися не пізніше, ніж через 4 роки з моменту випуску лічильника з заводу. Припустимо, дата виготовлення лічильника, яка вказана в його паспорті, – 10 травня 2017 року. Таким чином, до 10 травня 2021 роки ви зобов’язані зробити його повірку. В цілому, дану процедуру необхідно здійснювати, коли:

  • вийшов 4-х річний термін попередньої повірки (міжповірочний інтервал);
  • існують підозри, що лічильники фіксують підвищений витрата;
  • з якої-небудь причини була порушена цілісність пломб.

Тих мешканців, хто забув або проігнорував дані зобов’язання, чекає зняття їх лічильників з обліку, а це значить що наступні нарахування за воду будуть проводитися не за показниками реально спожитої води, а за встановленими нормативами (з досить складною обчислювальної формулою).

Потрібно розуміти вже тільки те, що платити за споживання води без лічильників – дуже не вигідно. Особливо, якщо це стосується тих квартир, де за фактом проживає всього 1-2 людини.

Спеціальний експеримент: Що вигідніше? Лічильники на воду або оплата за нормативом?


Чому повірка робиться за свій рахунок і скільки це коштує?

Справа в тому, що лічильники на воду не належать місту або державі, вони є власністю власника житлоплощі, де вони встановлені. Тому їх проф придатність необхідно підтверджувати за рахунок власних коштів.

Згідно із законодавством, повіряти лічильники можна 2-ма способами:

  1. за допомогою переносної установки на дому (без зняття);
  2. на стандартах в метрологічної лабораторії (з розпломбуванням і зняттям).

Перший спосіб більш дешевий і швидкий. Він зручний тим, що з приладу не знімається пломба, сам процес повірки займає 15-20 хвилин. Ще 2-4 тижні займає розшифровка даних і їх передача компанії-постачальника послуг для постановки на облік.

Ціна такої повірки коливається від 250 до 300 грн, залежно від кількості лічильників. Проводити її можуть лише акредитовані фірми, що мають в своєму розпорядженні спеціальні переносні проливні установки.

Другий спосіб передбачає проведення тестування лічильників в метрологічної лабораторії ДП “Укрметртестстандарт”, яка знаходиться за адресою: м.Київ, вул. Метрологіческая, 4. Така повірка є більш точною, а також включає такі заходи, як прочищення і ретельна промивка лічильника. При цьому, такий спосіб довший і трудній (адже зняти свій лічильник без присутності співробітника компанії-постачальника послуг – в столиці це Київводоканал, Київтеплоенерго і Євро-Реконструкція).

Зате вартість такої повірки в рази нижче – 93,60 грн (c ПДВ) за один прилад обліку (однотарифний механічний).


Акредитована компанія “Водомір-Майстер” пропонує жителям Києва та КО офіційні послуги установки, заміни, а також повірки лічильників води без зняття або зі зняттям.

Для того, щоб точно прорахувати скільки коштує повірка лічильників води в вашому випадку, рекомендуємо скористатися нашим розумним онлайн-калькулятором, який безпомилково визначить точну вартість робіт. 👇🏻

 

Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Політика конфіденційності.